Connect with us

Aktualitet

Qytetari lezhjan hap dyert e shtëpisë për të ikurit nga lufta e Ukrainës!

Ne nuk jemi ne gjendje te ndalojme luften, por jemi ne gjendje te zbusim dhimbjen!

Biznesmeni nga Lezha Gjergj Kadeli ka reaguar në lidhje me ukrainasit që janë larguar nga vendi në këto ditë lufte!
në një status në rrjetin e tijë social FB, ai ofron banesën e tijë nëse në Shqipëri do të vendosin të vijnë shtetas Ukrainas që po largohen nga lufta me pushtuesin Rus.

Ne nuk jemi ne gjendje te ndalojme luften, por jemi ne gjendje te zbusim dhimbjen! Nëse Shqiperia do pranoje te ikurit nga lufta,une do jap kontributin tim modest duke ju ofruar shtepin time dhe ushqim per nje familje Ukrahinase per aq kohe sa te jete e nevojshme. Mendoj se sejcili nga ne duhet te japi kontributin e tij ne keto momente te veshtira per popullin e Ukraines ne perballje me nje agresor te pa llogjike! I’Love 🇺🇦🇦🇱

More in Aktualitet